V poslední době je zdravý životní styl velmi v kurzu. Spoustu lidí se rovněž potýká s nechtěnými kila a centimetry navíc, kterých by se rádi zbavili, ale v záplavě informací neví, jak postavy svých snů docílit. Pokud jste i vy jedním z těchto jedinců, pak nevěště hlavu. Proces hubnutí není zase tak náročný, jak by se na první pohled mohlo zdát. Pojďme se tedy společně podívat na to, jak správně nastavit jídelníček pro redukci hmotnosti a jakou zvolit pohybovou aktivitu.

 

Stanovte si reálné cíle

Mějte na paměti především to, že redukční dieta by se měla držet maximálně několik měsíců. Různé zdroje uvádějí odlišná čísla, obecně se doporučuje dodržovat omezený kalorický příjem maximálně 6 měsíců. Po uplynutí této doby je nutné denní příjem potravy opět snížit a zahájit fázi takzvané reverzní diety.

 

Za půl roků je však možné ztratit poměrně velké množství váhy a můžete se přiblížit nebo dosáhnout své ideální váhy, si můžete stanovit pomocí bmi indexu. Výpočet bmi BMI kalkulačka není nijak složitý a můžete si jej jednoduše stanovit pomocí některé z online kalkulaček na internetu.

 

zeleninový salád

Jak nastavit jídelníček?

Pro úbytek tělesné hmotnosti je nutné být v kalorickém deficitu. Váš příjem tedy musí být o něco málo nižší než je váš výdej. Zároveň je nutné mít všechny základní makroživiny nastaveny ve správném poměru. Ujistěte se, že konzumujete dostatečné množství bílkovin, obecně se doporučuje 1 až 2 gramy bílkovin na kilo tělesné váhy.

minerální voda

Jaký zvolit pohyb?

Do svého týdenního režimu zařaďte dvakrát až třikrát kardio trénink, který může mít podobu lehkého běhu či svižné procházky v délce zhruba 30 až 40 minut. Dále je dobré věnovat se rovněž silovému tréninku. Při tomto druhu tréninku budete budovat svalovou hmotu, která je pro snižování hmotnosti a následné udržování váhy velmi důležitá, jelikož svaly spalují více energie než tuk.