Lokalizovat naprosto přesně místo, ke potrubí nebo topení prasklo není vůbec jednoduché. A ještě těžší to je, když nechcete mít rozkopanou polovinu domu nebo bytu. I tak to ale musíte řešit rychle, protože i z malé praskliny se může stát během pár dnů či týdnů velký problém. Detekce úniku vody pomocí moderních technologií umožní odborníkům najít závadu a přitom zasáhnout do stavby jen minimálně. Určitě nechcete mít na krku rozsáhlou rekonstrukci jen proto, že někde vznikla malá díra.

Rozvody vody trubka

Proč dochází k poškození?

Příčin menších i větších poruch může být celá řada. Je možné, že topenář odvedl nekvalitní práci během instalace do zdi, anebo je už jednoduše materiál příliš starý a koroduje. Ale mohlo se jednat také o lidskou chybu, kdy instalatér či topenář nedodrželi technologický postup, ale také vadu nového i staršího materiálu. Nelze tak jednoznačně určit, zda to byla lidská chyba, nebo ne.

Měděné potrubí

Svěřte se profesionálům

Pro opravu rozbitého potrubí najděte zkušené odborníky, kteří budou schopni prasklinu nejen najít, ale také efektivně a šetrně odstranit. Při vzniku poruchy dochází k úniku vody, což způsobuje vibrace materiálu a šum. Právě to specialisté hledají a podle toho se orientují. Mezi nejšetrnější způsoby, které mohou použít pro nalezení konkrétního místa se používá:

  • elektroakustika pro hledání v potrubí,

  • digitální korelační technologie,

  • zatahovací prut s hydrofonem,

  • plyn H5.

 

Včasná diagnostika je základem. Musíte ale myslet na to, že každá situace je jiná a nikdo vám nemůže poskytnout 100% záruku toho, že závadu bez problémů najde na první pokus. Výše uvedené moderní technologie ovšem zvyšují úspěšnost nalezení na naprosté maximum. Při lokalizaci rozhoduje nejen zkušenost odborníka, ale také velikost úniku, skladba podlahy a stěn, stejně jako znalost trasy rozvodů. Ta specialistům během vyhledávání hodně pomůže.