O městě

Loket je starobylé městečko, které se tyčí na březích krásné a místy divoké řeky Odry. Dominantou města a okolí je impozantní hrad, který se tyčí na řekou a dodává místu punc historie a tajemna.

Hrad a jiné památky

Kromě hradu však návštěvníci, kteří se rozhodnou prozkoumat zdejší okolí, mohou navštívit například i věhlasný místní pivovar, několik zajímavých muzeí s originálními expozicemi, zajít obdivovat sbírku lázeňských pohárků nebo obhlédnout pár jedinečných soch. To vše je Loket. Malinké městečko, které je jako mozaika a každý svůj dílek má přesně na tom správném místě.

loket_castle

Popularita náměstí

Odpočinek naleznete i na největším náměstí, které bylo pojmenováno po oblíbeném prezidentovi T.G. Masarykovi, kolem kterého se nachází historická část města. Velmi ceněná architektura dodává městu seriózní ráz. Místo je oblíbené nejen místními obyvateli a českými i zahraničními turisty, ale líbí se zde i filmařům. Natáčela se zde například známá reklama na jednu limonádu nebo na prášek na praní. Ron Howard, který točil životopisný snímek o géniovi Albertu Einsteinovi zde točil závěry pro svůj film „Génius“. Dokonce zde pobyl i nejznámější tajný agent všech dob, ten s licencí zabíjet, veliký agent 007 J. Bond. Ten si tady dokonce poseděl a poobědval v jedné z místních malebných hospůdek v centru města. Komu byla povědomá vánoční reklama na jednu skvělou čokoládu, nemýlil se. I ta se točila v Lokti.

loket 2

Z náměstí můžete klidně a pohodlně dojít za pár minut až k hradu. Cestou ještě minete na náměstí krásně udržovaný barokní slout Nejsvětější trojice.

Příjemné ubytování

Pokud vás napadne, že je v Lokti tak krásně a tolik míst k objevení, můžete se zde na pár dní zdržet a využít loket ubytování. Turisty zde vždy vítají. Ubytování naleznete například v krásně zrenovovaném Penzionu Ulrika přímo v centru města. Ten nabízí poklidný odpočinek v šestnácti dvoulůžkových pokojích s možností přistýlky. Každý pokoj má své sociální zázemí a v celém prostoru penzionu je dostupná Wi-Fi.