Francie je známá především pro svou nádhernou krajinu, výborné jídlo a skvělé víno. Davy návštěvníků sem každoročně míří objevovat krásy nejen světoznámého hlavního města, ale rovněž dalších překrásných míst, kterých je v této zemi nespočetně mnoho.

vítězný oblouk v Paříži

Co nevynechat v Paříži?

Hlavní město Francie toho nabízí opravdu spoustu k vidění. Ceny hotelů jsou v těchto dnech poměrně nízké, proto se vyplatí vybrat hotel přímo v centru města. Nejlepším místem k ubytování je okolí Champs-Élysées a oblast kolem Vítězného oblouku známého též jako l’Arc de triomphe. Tyto památky se totiž nachází v samotném srdci metropole a ostatní turistické místa, jako je například Eiffelova věž či muzeum Louvre, jsou odtud poměrně blízko, takže k nim můžete dojít i pěšky.

Ceny v pařížských kavárnách a restauracích jsou poměrně vysoké. Pokud chcete poobědvat či povečeřet jako Francouzi, přibalte si s sebou na výlet deku a jídlo si vezměte na břeh řeky Seiny či do některého z nádherných francouzských parků. Svůj den v Paříži můžete zakončit na vyhlídce Trocadéro, kde je naprosto dechberoucí výhled na Eiffelovku.

Za romantický výlet do Paříže rovněž v těchto dnech rovněž nemusíte utrácet velké množství peněz. Letenky Paříž lze zakoupit za velmi výhodné ceny. Proto neváhejte a rezervujte si svůj pobyt zde ještě dnes!

levandulové pole

Okouzlující francouzská riviéra

Jak je již napsáno výše, Francie neznamená pouze Paříž. Za návštěvu stojí rozhodně také jih Francie neboli francouzská riviéra. Dobrým a strategickým místem pro ubytování je přenádherné město Nice. Vlakem či autobusem se odtud totiž dostanete velmi pohodlně a za pár minut do města Cannes nebo také do Monaca. Toto město samo o sobě není natolik velké, za to zde můžete najít pláže s azurově modrou vodou, krásný historický zámek a nespočet kouzelných uliček s kavárnami s neopakovatelnou francouzskou atmosférou.