Bohužel, dnešní chytré telefony na tom nejsou zrovna tak dobře. Jejich výdrž vydří maximálně jeden až dva dny. Pojďme si říct pár rad, jak správně nabíjet a neuškodit tak baterii.

mobil v nabíječce

·         Nabít vždy na 100 %, vybití na úplnou nulu

Taková klasická rada zní, že by se telefon měl úplně vybít a následně jej nabít na celých 100 %. Tímto se zaručí delší životnost baterie. Tento trik se hodí spíše u niklových akumulátorů kvůli „paměťovému efektu“, aby se udržela původní kapacita. Bohužel pro lithiové baterie se doporučuje opačný postup.

 

Úplné vybíti se nedoporučuje, neprospívá to současným akumulátorům. Doporučuje se při klesnutí na dvacet procent zapojit nabíječku do telefonu a nechat nabít. Dokonce vůbec nevadí, když se telefon nabíjí i několikrát denně, nebo dokonce po částech.  Samozřejmě jde také o model telefonu, ale ve své podstatě, fungují na stejný princip.

 

·         Nový mobil nechat úplně vybít

 

Ano tuto metodu zná snad každý a pokud ne, tak čtěte pozorně. U dnešních chytrých telefonu je toto zbytečné. Dříve se takto dělalo, pokud baterie obsahovala nikl. Vůbec nic nezkazíte, když necháte telefon nabít na 100 %.

dobíjení baterie

·         Nabíjení přes noc? Mýtus!


Většina lidí si myslí, že nabíjení přes noc je nejen škodlivé ale i nebezpečné. Hlavně kvůli přebití a následnému přehřátí. To mohlo dojít k poškození jak baterie, tak i některých součástek v telefonu. I toto je mýtus. Každopádně se nemusíte vůbec obávat nabíjením přes noc, v dnešní době je v telefonech čip, který hlídá hladinu nabití, po úplném nabití telefon „odpojí“ nabíjecí kabel.

 

·         Při nabíjení mobil nepoužívatRádi surfujete na internetu? Při nabíjení se vůbec nic nestane. Jediné, čeho byste se měli obávat je pomalejší nabíjení nebo větší teplota telefonu. Samozřejmě záleží na náročnosti dané aplikace. Tímto však baterii nijak neuškodíte a už vůbec vám nehrozí výbuch baterie.

 

Toto byly mýty moderních telefonů, teď si ve zkratce řekneme, co opravdu zkracuje životnost baterie.

 


1.       Teplo – mráz: V žádném případě se nedoporučuje mít telefon na přímé slunci.


2.       Nekvalitní a neoficiální nabíječky: Pokud vlastníte neoriginální nabíjecí soupravu, měli byste se zamyslet nad koupi originální nabíječky.


3.       Repasované baterie: Ano i toto je problém moderních telefonů. Pokud vám dříve baterie už odešla, šli jste do servisu, nechali vyměnit a bylo to. Ale vydrž repasované baterie už není taková jako z prvovýroby.