Stres ze současného životního stylu je již alarmující. Všichni musíme být flexibilní, výkonní a dokonalí. V práci se neustále zvyšují požadavky na naše výkony, zvyšuje se čas strávený v práci na úkor času s dětmi a tolik důležitého spánku. Vždyť vědecké studie pořád poukazují na to, že dlouhodobý stres vyvolává řadu závažných nemocí, že dostatek spánku má málokdo a že lidé na vysokých pozicích si často zvyšují výkonnost škodlivými látkami.
věci na výlet
Zamyslete se nad svým životním tempem a pokud najdete alespoň jednu věc, která vám na něm vadí, změňte ho. Změna životního stylu je těžká, ale pokud se pro ni rozhodnete, nebudete za čas litovat. Máte-li dostatek prostředků, zakupte si chalupu někde na vesnici a pravidelně tam jezděte. Kdo rád pracuje na zahradě, odpočinete si tak aktivně, kdo naopak nepropadl zahrádkářskému trendu, může na chalupě pouze relaxovat. Užívejte si alespoň o víkendech pomalého vesnického tempa, nikam nechvátejte, mluvte se sousedy, zajděte si do místní hospůdky nebo grilujte na zahradě. V zimě čtěte a odpočívejte. Nasávejte atmosféru celým svým tělem a všechen stres a shon nechte doma ve městě.
Ne pro každého je ale koupě chalupy dostupná. Svůj životní rytmus můžete o víkendech pozměnit i doma. Jezděte často do přírody, nikam nespěchejte, vyvarujte se televizi, počítači a podobně a zkuste nechat všechny starosti a povinnosti za dveřmi. Musíte-li například udělat týdenní nákup, nebuďte v obchodních centrech příliš dlouho, sepište si seznam a nakupujte podle něj.
venkovská chalupa
Současný životní styl se stává pomalu neudržitelným a málokdo umí odpočívat. Naučte se duševní hygieně, naučte se odpočívat, nechávat starosti za dveřmi. Svůj volný čas věnujte rodině, dětem, ale i rodičům a svým koníčkům. Je také dobré čas od času prolenošit celý den a udělat si takzvaný pyžamový den s celou rodinou, báječně si při něm všichni odpočinete. Pokud rádi jezdíte na výlety nebo lyžovat, nechvátejte po cestě, pokud něco nestihnete, nic se nestane.