Silikon je jeden z moderních materiálů, jehož objev přispěl před několika desítkami let k rozvoji mnoha odvětví lidské činnosti včetně té snad nejznámější – estetické chirurgie. Umělé implantáty lidské tělo poměrně dobře snáší a právě zdravotní nezávadnost jeho využití neomezuje ani u jiných výrobků. Jedním z nich je i ochranný obal na mobilní telefony.

mobilní telefon

Silikonový obal

Výhody silikonu jsou zcela zjevné – nepodléhá stárnutí tak, jako jiné plastické hmoty, je stabilní při nízkých i vysokých teplotách (od -60 do cca + 170 stupňů Celsia), nepohlcuje ani nevydává zápach, nebarví, není zdrojem potravy pro mikroorganismy, odolává UV záření, nevede elektrický proud, je dobře přilnavý a odpuzuje vodu. Pouze se nesmí vystavovat minerálním olejům, ředidlu, syntetickým barvám, silným kyselinám a louhům.

mobil na stole

A jaké výhody má právě silikonový obal na mobil Xiaomi Redmi 6? Dokonale chrání přístroj před poškrábáním (tedy z boku a na zadní straně). V kombinaci s tvrzeným sklem pro displej poskytuje komplexní (základní) ochranu mobilního telefonu. Oba materiály jej ochrání před pádem z malé výšky na zem (vyklouznutí z ruky), ale nemohou zajistit ochranu před vodou a vlhkostí v takovém rozsahu, jako speciální outdoorová pouzdra, která jsou však v jiných cenových relacích.

Okamžitě k použití – Takto chráněný telefon je k dispozici ihned, aniž byste museli cokoli odklápět, což je případ např. flipových pouzder ve tvaru knížky.  Hodí se pro každého, kdo nosí telefon neustále u sebe, v kapse nebo v kabelce či v přihrádce batůžku, a je s ním ve stálém kontaktu. Pohodlně se drží v ruce, neklouže a je příjemný na dotek. Výhodou je také mnoho barevných variant i s potiskem včetně transparentní. Pořídíte je za pár desítek korun, a tak není problém mít k dispozici takových obalů více a střídat je podle nálady a příležitostí.