Zefektivnění výroby

Každá výrobní společnost chce dosáhnout co nejvyššího zisku, takže se snaží jednotlivé procesy optimalizovat a tím urychlit. Přeci jen čím delší dobu výroba jednoho kusu trvá, tím jsou větší náklady, kam patří třeba hodinová mzda zaměstnance a náklady na energie. Při takovém obrábění větší série kusů může výrazně pomoci speciální upínací přípravek.

robotické rameno

K větší rychlosti můžou pomoci o výkonnější stroje, ovšem to už je čitelné dražší záležitost, takže musíme hledět na to, jak jsou vhodné konkrétně k našemu využití, kolik bude stát kompletní provoz a jestli je dostupný servis, kdyby se na nich něco porouchalo. Při takovém nákupu je třeba přemýšlet i dost do budoucna, protože to není věc na pár měsíců. Třeba takový CNC stroj oproti tomu běžnému ručně ovládanému pracuje s vysokou přesností sám dle programu, takže jeden člověk může obsluhovat třeba dva. Tento počet se dá ještě zvýšit při použití automatického upínacího systému a pásového dopravníku.

Pokročilé linky

Už v dnešní době si můžeme všimnout třeba v automobilce toho, že značná část výroby jede na lince, kde stroje provádí třeba lakování či svařování. Vše je naprogramováno tak, aby každý stroj přesně věděl, co má kdy dělat a práce toho dalšího probíhala současně či hned po předchozím. Časová úspora je tedy značná.

stavění kostek

Některé práce však stále lépe zastanou lidé, takže také pracují na určité části. Co se týče zařízení automatizace, tak se můžete obrátit na společnost HRO TECHNOLOGY, kde Vám můžou zařídit klidně jednoúčelové stroje, které budou specializované přesně pro Váš druh práce. Taková zakázka je sice velkou investicí, ale časem se vrátí. Nemají problém vyrobit a seřídit i větší automatické linky. Vize do budoucna je taková, že i dopravu uvnitř haly budou zajišťovat stoje v kombinaci s dopravníky, takže lidé budou vykonávat minimum namáhavé manuální práce, s čímž se pojí také změna na trhu práce.