Máte doma ocelovou konstrukci, kterou chcete zachovat a patřičně ji renovovat? Jedná se například o zkorodované ocelové nosníky zahradních staveb, které jsou jinak po konstrukční stránce v pořádku, ale bývalý majitel se příliš nestaral o údržbu a jejich povrch by jistě ocenil nějaký vhodný nátěr? Pak by se vám tu mohla hodit pískovačka. Je to mnohem vhodnější metoda odstraňování starých nátěrů, koroze a také dalších nečistot organického i anorganického typu, jako například mastný šmír nebo prašná zemina.

ocelový šroub

Pískovačka pronikne i do těch nejmenších záhybů, kam se s drátěnými kartáči nedostanete, nehledě na to, že špatně dostupná místa bývají nejslabším článkem celé konstrukce, a právě zde materiál nejsilněji koroduje a může se rozpadat. Výhodou pískovaček je i možnost nasadit na práci různé druhy abraziva. Tím pádem lze povrch opracovat jak velmi hrubě, tak jej i vyleštit. Vtip je v tom, že veškerou náročnou činnost, kde byste u smirkového papíru nebo plátna museli pořádně přitlačit, odvede tlaková hlavice pískovací pistole.

konstrukční materiál

Pískování se provádí buď u malých součástí v pískovacím boxu, který je uzavřený a bezpečný, ovšem velké předměty a ocelové konstrukce se pískují externí pískovačkou, a zde je nutné dodržovat bezpečnostní předpisy a oblékat speciální ochranný oděv. Oblečení sestává z kukly a vesty, z rukavic nebo namísto kukly z obličejového štítu.

Jestliže uvažujete o pronájmu pískovací pistole či boxu, pak vás kromě ceny bude zajímat i fakt, kde sehnat abrazivo do pískovaček Abraziva. Pokud jde o internetový prodej, ten se postará i o přepravní společnost a zajistí vám odvoz, a tak vám zbývá pouze odhadnout množství, které budete potřebovat pro základní i finální operace. Některá abraziva jsou hrubozrnná a jiná natolik jemná, že spíše povrch leští, než aby jej zbavovala nečistot.