Kokosová voda je zcela bezbarvou tekutinou, která pochází ze středu nezralých zelených kokosů. Naopak kokosové mléko pochází ze zralých plodů nacházející se v dužnině. Pro kokosovou vodu je charakteristický nízký obsah kalorií, oproti tomu kokosové mléko je dosti výživné. Jaký vliv na lidské zdraví má kokosová voda a jaký přínos pro lidský organismus je v podobě konzumace kokosového mléka?
 kokosové mléko
Kokosová voda aneb nejen zdroj draslíku
 
U nás je voda k dostání nejčastěji v balené formě. V přírodním stavu je takřka nemožno se zde setkat s kokosovou vodou. Nejvíce vitamínů a důležitých látek obsahuje kokosová voda právě v přírodním stavu. Kupovaná kokosová voda k dostání v obchodě je již pasterizovaná, tím je tak již o něco snížen obsah zdravých a prospěšných látek. Pro maximální využití je adekvátní pít kokosovou vodu v čerstvém stavu. Proto je velmi důležité sledovat etikety na výrobcích v obchodech, jestli se nejedná o výrobek, jenž je doslazen či připraven pouze z koncentrátu.
 
Kokosové mléko neboli pomocník nejen při hubnutí
 
Kokosové mléko v sobě ukrývá důležité vitamíny, minerální látky, stopové prvky. Kokosové mléko obsahuje velmi zdraví prospěšné látky i omega 3 mastné kyseliny. Kokosové mléko je lepší variantou rozhodně než kravské. Konzumací kokosového mléka tak dochází k posílení imunitního systému, k potlačení vzniku zánětu, k eliminaci virového onemocnění. Díky obsahu železa je tak podporována tvorba krve. Kokosové mléko pozitivně působí na zklidnění nervového systému. Při konzumaci kokosového mléka je stabilizován krevní cukr, tím je tak ideální součástí nejen při redukční dietě.
 
Díky obsahu vlákniny v kokosvém mléku je upravena činnost trávicích i vylučovacích orgánů. Zároveň dochází i ke správnému pročištění ledvin a močových cest. Jelikož kokosové mléko je bohaté na vápník, tím tak je velmi prospěšná konzumace pro zdravé kosti, klouby i zuby. Zároveň se jedná o prevenci proti řídnutí kostí.
 koktejl nápoj
Kokosové mléko neobsahuje lepek, nenachází se v mléku laktóza, tím je tak vhodné opravdu pro každého. Je rovněž známo, že minerální měď a vitamín C jsou nápomocnými pomocníky pro udržení lidské kůže a cév v pružném stavu. V kokosovém mléku je až padesát procent této mědi.