Než dáme na zaručeně dobré rady naší oblíbené internetové hvězdičky, měli bychom vždy zapojit i zdravý „selský“ rozum. Může nás to v některých případech uchránit před nepříjemnými zdravotními komplikacemi. Hlavně pokožka obličeje je velice citlivá a některé ingredience na ni aplikovat rozhodně nedoporučujeme!Co na ni nepatří?
 žena s pleťovou maskou
Jedlá soda
Ta bývá doporučována na odstranění zrohovatělé kůže, omlazení, zkrášlení. Má se prý smíchat s trochou kokosového oleje a vody a maska je hotová. Radili bychom jedlou sodu vynechat! Je to produkt s pH 9, tedy značně zásaditý. Pleť má pH 4,5 – 5. Stane se zcela logicky to, že jedlá soda způsobí nadměrné vysušení pleti, nerovnováhu pH a narušení její ochranné vrstvy. A bakterie mají cestu otevřenou!
 
Cukr
Cukrový domácí peeling na tělo, proč ne. Ale na obličej ho raději nedáváme. Cukr má na jemnou pokožku obličeje příliš hrubou strukturu. Snadno ji poraní a mohou do ní vniknout nepříjemné infekce.
 jasně modré oči
Citron
Dle některých „odborných“ rad má citronová šťáva odstranit mastnoty z pleti, zjistit její zmatnění a také odstranit pigmentové skvrny. Vzhledem k tomu, že obsahuje kyselinu citronovou to asi zvládne! Šťáva z citronu má pH asi 2, tedy značně kyselé. Pleť může opravdu dost podráždit i vyvolat zánět. Také zvyšuje její citlivost vůči slunečním paprskům.
 
Majonéza
Majonézová maska má zase skvěle hydratovat pokožku. Na obličej jí raději též neaplikujeme. Mohli bychom se dočkat toho, že náš obličej budou místo svěží hydratované pokožky „zdobit“ ucpané póry a pupínky. Na hydratační obličejovou masku se majonéza nehodí pro svou hutnost a kyselost.
 zničená maska
Lak na vlasy
 na Čtete dobře. I tento produkt některé „odbornice“ na obličej doporučují. Má úžasně zafixovat make – up! Před touto „vychytávkou“ si dovolujeme též varovat. Pleť vysušuje, ucpává póry, dráždí, způsobuje tvorbu červených skvrn. Je to zkrátka lak na vlasy, ne na obličej!