1. Versailles
Někde jsem četla, že bylo opravdu podivuhodně mnoho pokusů napodobit tohle neskutečné dílo, avšak do dnešních dní se tenhle palác nepodařilo překonat nikomu. Tahle stavba trvala několik desetiletí, načež spotřebovala tisíce pracovní síly a neskutečné finanční prostředky. Velké zahrady zdobí sochy, vodotrysky a jeskyně. Pro pařížskou šlechtu to bylo dějištěm skvělých barokních a dvorních slavností. Lze tam snadno dojet autem či vlakem z Paříže. Má tolik k vidění, že pouze jediná návštěva tohohle impozantního díla nestačí.
koloseum itálie
2. Zakázané město
Nachází se v srdci Pekingu, bylo od města odříznuto příkopy a červenými zdmi. Gugong, anebo Císařský palác, měl symbolizovat řád, jednotu a harmonii vesmíru i celé Číny. V síni nejvyšší harmonie se nachází dračí trůn, ze kterého vládli čínští císařové. Je tu 9000 místností, které obýval císař se svými ženami, matkou, ale i s konkubínami a nespočet y sluhů a eunuchů.  Jsou tu organizovány   prohlídky. Všechny fasády hlavních budov směřují k jihu. Tím zakázané město nastavuje záda nepřátelům ze severu a studeným větrům ze Sibiře.
velká čínská zeď
3. Asuánská přehrada
Tato přehrada poprvé v dějinách Egypta dostala úplně pod kontrolu záplavy v povodí Nilu, které způsobily vážné těžkosti, tím pádem došlo ke klimatickým změnám, či znatelně přibyly deště. Obsahuje tolik stavebního materiálu jako kameny, písek hlínu i beton, že by bylo bez problémů postavit 17 Cheopsových pyramid. Přes hráz vede čtyřproudová silnice a je to jedno z největších umělých jezer na světě. Z Káhiry je vlakové a letecké spojení a po Nilu lze do Asuánu dojet lodí.
4. Empire State Building
Při každoročních závodech tu vítěz potřebuje průměrně 20 minut na to, aby vyběhl nahoru po 1860 schodech. Celkový komplex je postavený v jednoduchém, ale elegantních stylu. Po šedé kamenné fasádě probíhají nahoru pruhy nerezavějící oceli a horní poschodí se třikrát zužují. Po 40 let lidé znají tuhle budovu jako nejvyšší na světě, ačkoliv dnes jí předhonili mladší rivalové, je stále mrakodrapem mrakodrapů.  Má 102 poschodí a je 381 metrů vysoká. Nachází se mezi 33. A 34. ulicí Pátá avenue New York.
5. Stezky Inků
Vydlážděné stezky umožňují turistům pohodlné procházky, nejpoužívanější cesta vede od Cuzka v Peru k Machu Picchu. Stezku vyhlásilo UNESCO jako ochrannou rezervaci. Inkové byli výteční stavitelé silnic, volili vždy nejkratší spojení mezi dvěma místy. Tam kde bylo příkré stoupání, dokázali udělat schody, kde se nacházeli skály, udělaly tunely a nad propastmi stavěli vysuté mosty. Stezky jsou ohroženy sesuvy kamenů, ale poškodily je i odpadky, které tu zanechávají turisté v poslední době.
pyramidy v Egyptě
6. Velikonoční ostrov
Záhadné sochy hledící mlčky přes Tichý oceán. Vulkanický ostrov, trojúhelníkového tvaru a leží tisíce kilometrů stranou od civilizace.  Sochy vyrůstají do několika metrů a váží téměř 20 tun. Mají neobyčejné velké hlavy, vysunutou bradu a prodloužené uši. Do dnes nejsou zodpovězeny některé otázky ohledně těchto soch. Z Chile je možno na ostrov doletět.