Zachytili jste problém umělého osvětlení? Jestli ano, určitě vám říká něco modrá složka světla. Právě ta je důvodem, proč lidé v moderní době tak špatně spí. Jednoduše je to dáno tím, že lidé mají modrého světla ve svém okolí až přespříliš. Problémem tedy je nadmíru této modré složky, neboť právě ta negativně působí na navození spánku a schopnosti odpočinku.

moderní žárovky

Z těchto důvodů je výhodné mít k dispozici takové osvětlení, které umožňuje navolit vlnovou délku vyzařovaného světla. Na základě toho pak můžete svítit tak, aby to neovlivňovalo váš spánek. To se nejčastěji děje v nočních hodinách, kdy lidé ještě pilně pracují, aby dohnali resty z předešlého dne. Je však špatně, že si lidé svítí klasickými žárovkami, které pro běžnou večerní práci nejsou vhodné. Jak tedy tento problém vyřešit? Ideální bude zvolit plnospektrální LED , které umožňují svítit velmi výkonně, přitom bez rušivé modré složky.

žárovka v knihovně

Jaké to pro vás bude mít výhody?

  • Zkvalitnění spánku, a to díky odrušení modré složky světla
  • Vyšší výkonnost přes den, kdy je modré světlo žádoucí
  • Menší dopady na zdraví z dlouhodobého hlediska

Mějte jasno v tom, co je pro vaše zdraví vhodné. Osvětlení se totiž ve velké míře podílí na tom, jaký máte život. Zdraví je nesmírně ovlivňováno vnějšími vlivy, mezi které patří i právě osvětlení. Proto byste neměli zapomínat na to, že svícení můžete sami. Stačí vám k tomu právě LED žárovky, u kterých lze nastavit vyzařované světlo. Pokud v nočních hodinách odrušíte modrou složku, pak se problém částečně odstraňuje. Není to však jediná věc, neboť přes spaním byste již neměli provádět žádné náročné činnosti. Ty by totiž mohly mít negativní vliv na to, jak budete schopni vypnout svou hlavu, a tedy odpustit se od negativních myšlenek, například na náročnou práci, která vás ještě čeká. Zvolte proto moderní způsob svícení, který vám prospěje.