Kytarové efekty, co si vlastně pod tím představit a k čemu slouží? Jedná se o zařízení, které pomáhají ke změně zvuku například u elektrické kytary. Máme vlastně pedál, který když patřičně ke kytaře zapojíme, stoupneme na něj a zahrajeme, vytvoří jiný zvuk, než na který jsme doposud byli u naší kytary zvyklí. Jenže není to tak jednoduché, jak se může z popisu znát. Existuje totiž několik druhů a značek, které mnohdy začátečníkovi, jež se o tyto efekty začne zajímat, mohou zamotat hlavu. Nejsnazší je přeci jen znát, jaký zvuk chceme, což by bylo ovšem skvělé, avšak mezi tolika možnostmi se cítí člověk přeci jen trochu zmateně.

Kytarový efekt

I přesto, kolik efektů existuje, dají se obecně rozdělit do různých kategorií. Jedná se například o „Booster“, který zesílí a prodlouží signál, „Delay“, který poskytuje opakování daného tónu, anebo například „Chorus“, kdy se k signálu přidá následující jeden či více signálů. Nicméně to není vše, různých kategorií těchto kytarových efektů je o mnoho více. O to více jich můžete použít, a to najednou. Tyto efekty se totiž mohou kombinovat a tím vytvářet praktický nekonečné možnosti hraní. Dohromady můžete vytvořit spoustu unikátních způsobů hraní na Vašem hudebním nástroji.

Jak již bylo zmíněno, existuje mnoho výrobců, kteří poskytují tyto efekty. Mezi oblíbené značky, které se proslavily, můžeme najít slavnou značku Boss, Digitech či například MXR.

Kombinace kytarových efektů

Mimo to je třeba být obezřetný, pokud si nějaké z pedálů vyberete, měli byste myslet na příslušenství, které se budou v budoucnu hodit. Jedná se v první řadě o propojovací kabely, kterými se mezi sebou propojí jednotlivé efekty. Dále je důležité myslet například na adaptér nebo pedalboard, což je obal, který je nezbytný pro ochranu efektů z toho důvodu, jelikož stejně jako hudební nástroje, i tyto efekty dokážou být náchylné na přenos či změnu počasí.