Když se řeknou legíny, většina lidí si představí cvičební úbor ženy. Ano, legíny jsou velice oblíbeným oblečením, které nosí ženy do posilovny. Jsou totiž pohodlné, pěkně obepínají postavu a nikde nezavazejí. Nemusí být však nutně určeny pouze ke cvičení. Můžete si pořídit i takové, které vypadají skoro jako rifle.

legíny na cvičení

Legíny už dnes pořídíte ve všemožných vzorech, barvách i délkách. Každé se hodí k něčemu jinému, a kdo se v tom má vyznat a jak vybrat ty správné?
Klasické legíny jsou většinou z lycry, bavlny nebo nylonu. Jsou jednobarevné nebo mají různé vzory a hodí se většinou na cvičení jógy, do posilovny nebo na běhání. Výběr je pouze na vás. Čím dražší jsou, tím je jejich kvalita většinou vyšší. Kromě těchto legín se ale můžete setkat i s džegínami. Jsou to v podstatě džínové legíny. Jejich materiál vypadá jako klasické džíny, džínovina to však není. Mají naznačené falešné kapsy i zips. Oproti klasickým riflím jsou však mnohem pružnější a o pohodlí není absolutně žádných pochyb. Můžete si v nich beze strachu vyjít do města nebo na kávu s kamarádkou. Rozdíl mezi riflemi a legínami většinou nejde skoro poznat.
Další variantou legín jsou ještě tzv. tregíny. Vypadají skoro jako klasické kalhoty. Na rozdíl od legín ale mají normální pas, který má knoflík, zip a občas i kapsy.

legíny dámské

Dámské legíny ušly od svého počátku velmi dlouho cestu a jsou čím dál oblíbenější. Výběr vzorů a i střihů je čím dál rozmanitější. Ve fantazii se meze nekladou. Můžete si pořídit i legíny s průstřihy nebo síťkami. Doplnit je dlouhým tričkem nebo mikinovými šaty. Kdo se cítí na normální tričko, může si k nim vzít i to. Jsou dávno pryč doby, kdy jsme legíny potkaly pouze v tělocvičnách. Dnes už je nosí ženy prakticky všude. Takže se nebojte a vyneste je i vy tam, kam chodíte běžně a nestyďte se. Pokud se necítíte dobře v černých klasikách zvolte ty s džínovým vzhledem.