I přesto, že ledničky v posledních letech poměrně dost klesly na ceně, stále se nejedná o žádnou levnou záležitost, kterou byste si mohli dovolit kupovat každý měsíc, tedy pokud patříte ke středně příjmovým skupinám. I menší typy pár tisícovek stojí, a to není zanedbatelná částka. A to je hlavní důvod pro to, abyste před koupí nové chladničky trochu přemýšleli a ujasnili si, co přesně chcete mít doma. Někomu stačí malá lednička na pár věcí, jiný zase potřebujete obří chladící box, kde může uchovávat i naporcovaného mamuta. Každý má trochu jiné preference, ale také i finanční možnosti.
Stylové chladničky

Energie není zadarmo

Vzhledem k tomu, že elektrická energie je v českých zemích rok od roku dražší a dražší, stále více našinců se při nakupování rozličných elektrospotřebičů mimo jiné zaměřuje i na jejich žravost. To samozřejmě platí i pro lednice. Většinou platí, že levnější modely mají vyšší spotřebu, což je poměrně fér. Z dlouhodobého hlediska však není o co stát. Když si připlatíte dejme tomu tisícovku nebo dvě za chladničku, která bude žrát minimálně, rozhodně se vám vyplatí více, než když si domů vezmete sice levnějšího, ale za to většího nenažrance elektřiny. Ty dvě tisícovky, co jste uspořili, nakonec tak či onak zaplatíte právě na elektřině. Je tedy rozhodně dobré myslet trochu dopředu.
Poloprázdná lednice

Od maličké po super velkou

Nejdůležitějším kritériem, kterým se nejen český zákazník vždy řídí, tedy nepočítáme-li cenu, je velikost lednice. Když potřebujete chladničku třeba do kanceláře, asi si nebudete vybírat hned ten největší typ. Stejně v takové prostředí slouží hlavně k uchovávání svačin, případně pití a není tak důležité mít v ní přehršle prostoru. Jiné to je, když máte početnou rodinu. To pak potřebujete chladničku, která nabízí dostatečně množství místa. Někdy nestačí ani klasické velké lednice, ale je potřeba zakoupit americký typ. Ten už je opravdu obrovský, ale na druhou stranu se do něj vleze jídlo na týden, a ještě nějaké místo zbude.