Sopot
Největší a možná i nejextravagantnější plážový resort v Polsku s přibližně 40000 obyvateli. Nachází se mezi Gdaňskem a Gdyni, s kterými společně tvoří Trójmiasto. Resort je proslulý svým dřevěným molem, které poskytuje úžasné výhledy na písečné pláže a Baltské moře. Nabízí moderní bary, restaurace, kluby a luxusní hotely, které navštěvují bohatí Poláci.

 pohled na moře

Jurata
Oblíbené přímořské letovisko na 35 km dlouhém poloostrově Hel, který odděluje Puckův záliv od Baltského moře. Je snadno dosažitelný vlakem z Tricity a cesta trvá přibližně hodinu. Je ideálním místem pro procházky při západu slunce, cyklistiku, plachtění, windsurfing a kite-surfing. Hlavní sezona je v červenci a srpnu. V tomto období je nutností rezervovat si ubytování předem.
 
Międzyzdroje
Nachází se na západní straně polského pobřeží v blízkosti hranic s Německem. Každoročně se zde koná Festival Hvězd, který v létě přiláká mnoho polských filmových a televizních osobností, které otiskují své ruce na promenádě hvězd, která je inspirovaná hollywoodským chodníkem slávy. Mezi další zajímavosti patří třeba Muzeum voskových figurín, zábavní parky pro děti a 395 metrů dlouhé molo. Milovníci přírody by určitě měli navštívit Národní park Wolin.
 molo na baltské moře
Łeba a Ustka
Pobřežní města ležící na dvou protilehlých stranách krásného národního parku Słowiński. Park byl přidán do seznamu světových biosférických rezervací UNESCO v roce 1977. Łeba nabízí špičková ubytovací zařízení a Ustka se může pochlubit každoročním festivalem ohňostrojů (červenec).
 
Kołobrzeg
Město Kołobrzeg je známé svou historickou architekturou (například maják ze 17. století a gotická bazilika Panny Marie) a lázeňskými středisky, která jsou oblíbená především mezi polskými a německými turisty. Při delším pobytu si určitě rezervujte trajekt na dánský ostrov Bornholm, který je skvělým místem pro cyklistiku.