S nebankovní americkou hypotékou vám bude hej, nevěříte? Nabízí vám hned několik příjemných výhod, které ji odlišují od jiných druhů úvěrů, a také od americké hypotéky, na kterou narazíte v bance.

investice

První a ta největší odlišnost americké hypotéky od všech ostatních úvěrů spočívá v tom, že je bezúčelová. To už možná víte. Při jejím sjednání ani nikdy potom tak nebudete muset nikomu sdělovat, jakým způsobem se svěřenými penězi naložíte. Můžete si za ně koupit, co vás jen napadne, můžete s nimi zaplatit své dluhy a vyplatit exekuci anebo je klidně můžete hodit do kanálu a vašemu poskytovateli na tom nesejde. Je tedy jasné, že se jedná o půjčku s maximální dávkou svobody a soukromí pro vás, protože tady platí, že vaše peníze jsou vaše věc a nikdo nebude strkat nos do toho, jak s nimi naložíte.

Druhé specifikum americké hypotéky je, že se za ni musíte zaručit nemovitostí. A je jedno, zda si půjčíte deset tisíc anebo deset miliónů. V každém případě budete potřebovat nemovitost, která poslouží jako záruka za to, že svůj dluh splatíte. Pokud budete bez problémů splácet, půjčka vás v užívání této nemovitosti nebude nijak omezovat. Pokud splácet přestanete, pak o svou nemovitost s největší pravděpodobností přijdete.

peníze

A jaký je rozdíl mezi bankovní a nebankovní verzí americké hypotéky?
Jak už to tak bývá, tak v tradičních bankovních domech vládnou železná pravidla a nikoho zde neobměkčíte, pokud jejich kritéria nesplníte. Buď jste bonitním klientem anebo klientem rizikovým, žádná jiná kategorie zde neplatí. Naopak v nebankovní společnosti panuje vstřícnost a individuální přístup, takže vám zde ušijí nabídku na míru, i kdybyste třeba měli záznam v registru anebo jiné potíže, kvůli kterým vás v bance odmítli. Hlavní je, zda budete schopni svou půjčku splácet, a pokud ano, nic vám neleží v cestě k penězům, po kterých toužíte.