V dnešní fitness době se těší velkému úspěchu aerobní sporty. Jde o takové sporty, které nám pomáhají hubnout nebo si zvýšit vytrvalostní část fyzické kondice. Mezi ty nejoblíbenější patří jednoznačně běh.
S měnícími se ročními obdobími se naše intenzita sportu mění. Spousta lékařů doporučuje, že v zimních měsících na ledovém vzduchu by měl být sport omezen. Pokud však budeme postupovat opatrně není zapotřebí se celé zimní období zdržovat v teple domova.
chůze po schodech
Neexistuje totiž špatné počasí, ale pouze špatné vybavení. Většina lidí, kteří v zimě sportují a nachladí se z toho důvodu, že nejsou dostatečně oblečení. Je ale zapotřebí říct, že je náročné sladit ideální oděv na běh. Nejde ani tak o vzhled jako spíš o funkčnost, prodyšnost a komfort.
Můžeme nakoupit takzvané běžecké oblečení v nejrůznějších hypermarketech a supermarketech, ale po čase zjistíme, že to prostě není ono. Takové oblečení bývá unifikováno a kategorizováno pro stejné typy lidí, takže nám vůbec nemusí sedět. Také se stává, že prodyšnost takového oblečení není příliš slavná a v bundě ze supermarketu se cítíme jako ve skleníku.
Ta nás sice udrží v teple, ale můžeme nám způsobit nepříjemné vyrážky či mykózy. Za značku se tedy vyplatí připlatit. Na českém trhu je stálicí značka CRAFT . Ta se specializuje především na vytrvalostní sporty. Díky jejímu prodyšnému a funkčnímu oblečení si můžete být jisti, že zůstanete v teple, ale přitom se budeme cítit příjemně a komfortně.
blondýna s kulichem
Důležitým doplňkem zimního oblečení je jednoznačně zimní čepice. Jak je známo hlava je místo, kde dochází k největším únikům tepla, a proto je zapotřebí ji v zimě držet v bezpečí. Zejména je třeba dávat pozor hlavně na dutiny nosohltanu, které jsou velice citlivé na chlad. Jejich vystavení přímému mrazu způsobí prochladnutí dýchacích cest.
Pro úplnou ochranu dýchacích cest by měl být člověk v mrazu vybaven funkčním šátkem, který mu ledový vzduch ohřívá. Dalším dobrým krokem je snaha dýchat pouze nosem, ale je jasné, že při vyšší námaze a tempu nemá člověk čas přemýšlet, jak dýchá.