Uvažovali jste někdy z čeho se bazény vyrábějí? Jaké jsou možné výhody materiálů, ze kterých bazén je vyroben? Pokusíme se vám to trochu přiblížit v tomhle článku. Zaměříme se hlavně na výrobu bazénů z polypropylenu a výhody, které přináší.

Bazény z PP

PP neboli polypropylen je jeden z nejčastějších a nejpoužívanějších termoplastických polymerů. Je to tedy jeden z nejběžnějších plastů používaných v různých průmyslových odvětvích (např. potravinářský, textilní, chemický, laboratorní vybavení, automobilní a dále např. na výrobu obalů, plastových dílů či reproduktorů). Tento materiál je tvrdý, pružný a velice odolný, má vyšší tepelnou odolnost díky čemuž splňuje vyšší požádá. Polypropylen se přirozeně barví do mléčně bílé ale není problém ho zbarvit třeba i do modré, šedé,…. I díky těmto vlastnostem je vhodný na výrobu bazénů.

bazén

Bazény z polypropylenu se vyznačují svou dlouhou životností a je možné rychlé uvedení do provozu. Další výhodou je i UV stabilizace, což znamená zajištění ochrany materiálu před slunečním UV zářením, které by mohlo bez UV stabilizátorů v materiálu zapříčinit jeho předčasnou opotřebovanost a snížila by se tím životnost celého výrobku, a barevná i strukturální stálost. Povrch je hladký a neulpívají na něm takřka žádné nečistoty podobně i na svárech, čemuž se vděčí moderním svařovacím technologiím a odborným vyškoleným technikům s dlouholetou praxí.

výroba bazénu

Již zmíněná pružnost polypropylenu umožňuje vyrobit bazény a to různých rozměrů a tvarů přesně dle přání zákazníka. Jak už bylo zmíněno lze vyrobit bazén i v různých barvách. Další výhodou je též vysoká chemická odolnost a zdravotní nezávadnost schválená dle příslušné vyhlášky pro styk s vodou. Stejně jako tvar a velikost lze i na přání vyrobit na míru různé doplňky k bazénu. Například schody, žebříky, nášlapy a mnohé další.