Čenkovice https://www.skibukovka.cz/cz/ jsou malá obec na rozhraní Králického Sněžníku, Orlických hor a Hrubého Jeseníku (Hanušovické vrchoviny), tedy přibližně na pomezí Čech a Moravy. Patří k vyhlášeným horským střediskům zejména pro sjezdové a běžecké lyžování, ovšem to neznamená, že byste do těchto míst nemohli přijet kdykoli v průběhu roku.

horské panorama

Jaro v Čenkovicích – vydáte-li se sem na jaře, budete tu mít především božský klid. Jaro je ideální období pro eliminaci stresu a odpočinek po náročném zimním období, které zažívají hlavně lidé pracovně přetížení, ve větších městech, pracující v kanceláři. Venkovní prostředí vám zlepší náladu, zejména díky svěže zeleným travnatým plochám. Zároveň tu začnete více sbírat tolik potřebný vitamín D ze slunce.

Podzim v Čenkovicích – kdo má rád teplé babí léto, může jej prožít v horském klimatu. I podzim bývá na horách nádherný, chce to ovšem vychytat to správné počasí, aby nebylo příliš dlouho deštivo, mlhavo a zatažená obloha. Výhodou podzimu je, že se můžete venku pohybovat na kolech nebo pěšky a díky nižším teplotám ovzduší vynakládáte méně námahy na termoregulaci organismu. Pro cykloturistiku si tu můžete zvolit terény kopcovitější i mírnější, záleží na vaší kondici.

krása hor

Léto bez tropických veder – kdo z vás špatně snáší letní vedra, neměl by cestovat příliš daleko dopravními prostředky a měl by se orientovat spíše do míst s vyšší nadmořskou výškou, tedy do hor. V létě jsou hory fantastické pro různá dobrodružství a klidně postačí, když tu budete chodit pěšky, vozit se lanovkou nebo jezdit po okolí autem. Obvykle vás tu nezastihnou teploty vyšší, než třicet stupňů, a pokud ano, zvládnete je tu mnohem lépe, než v městské zástavbě. A stejně jako na jaře a na podzim, se tu dá provozovat cykloturistika ve formě jednodenních výletů na bicyklech, elektrokolech nebo na koloběžkách.