Děti potřebují neustálé podněty ke svému vývoji, nerady sedí doma v koutku, a pokud ano, bývá to spíše projevem nějakého zdravotního problému. Všimněte si, jak jsou děti hravé, jak jsou bezprostřední, a jak se radují z pohybu a nějaké tvůrčí činnosti.

Když se o ně přestanete zajímat a odbudete je mobilním telefonem či notebookem, aby setrvávaly ve virtuálním světě a vyhýbaly se tomu reálnému, mohou se přestat zajímat o to, co se děje kolem nich, a mohou se cítit frustrované, trpět úzkostmi a depresemi. Buďte více aktivní a nabízejte svým ratolestem více pohybu v přírodě. Můžete k tomu využít i vozidlo z půjčovny dodávek v Praze 6, pro tyto účely je naprosto ideální.

horské kolo na silnici

Naložte do zavazadlového prostoru kola – s dodávkou pohodlně dopravíte jízdní kola kamkoli i bez různých nosičů a dětem tak můžete nabídnout fantastický výlet. Jen vědět, kde je to pro cyklistiku zajímavé. Doporučit bychom vám mohli jízdu podél Vltavy od Nové pece do Frymburka, Loučovic, Vyššího Brodu, Rožmberku nad Vltavou a do Českého Krumlova. Nudit se tu určitě nebudete.

plavba po řece

Pořiďte si nafukovací kánoe – dětem by se mohlo líbit splouvání říčního úseku, který svižně odtéká v mírných peřejích. Takových míst je na českých řekách dostatek a vy toho můžete využít s vlastní nafukovací kánoí nebo raftem. A pokud nechcete pořizovat vlastní plavidlo, můžete si jej vypůjčit, což je např. na horním toku Vltavy obvyklé. Prostřídáte tak cyklistiku s vodáctvím a pro vaše ratolesti to bude prima dobrodružství. Líbit se jim bude i kempování pod širým nebem.

Zajeďte na místa dalekých rozhledů – nabídněte dětem vyhlídková místa, jsou to velmi lákavé cíle a pohled do krajiny pod sebou úžasně nabíjí energií. Nenechte si takovou příležitost ujít, na Internetu naleznete popsaných zhruba pět set rozhleden a vyhlídek v České republice, máte tedy z čeho vybírat.