Na tažném zařízení se převáží jízdní kola velice snadno, speciální nosič kol na tažné zařízení pro 3 kola je umístěn jen pár desítek centimetrů nad úrovní terénu a kola se nemusí zvedat tak vysoko, jak je tomu u střešních nosičů. Za jízdy řidič kola sleduje občasným pohledem do zpětného zrcátka a má tím pádem o jejich stavu perfektní přehled. Výhodou nosičů na kouli je fakt, že k manipulaci s koly nepotřebujete svalnatého závozníka anebo štafle, abyste na ně dosáhli, což je mnohdy typická situace u střešních držáků. Nakládka, vykládka i samotná jízda probíhají bez problémů a vy se tedy pak můžete soustředit na ten obtížnější krok, a sice promyslet, kas se s jízdními koly vlastně vypravit.

město Bechyně

Může to být velkolepá výprava za poznáním, čtrnáctidenní putování, anebo jen kratičký jednodenní výlet. Podstatné ovšem je vědět, která místa vám poskytnou tolik potěšení, abyste svého rozhodnutí nelitovali. V zásadě je totiž mnohem jednodušší zajistit technické zázemí a připravit vše k odjezdu, než mít jasno o programu volných dnů, a o vhodných trasách. Jednou z nich by mohla být i tajemná místa řeky Lužnice.

Lužnice v Bechyni

Dolní tok Lužnice – většina vodáků se upíná zejména k horníku toku této výjimečné a překrásné řeky, začíná plavbu v Suchdolu nad Lužnicí a končí ji pod Táborem. My bychom se mohli vypravit právě tam, kde vodáci končí, tedy do města Tábor a pokračovat odtud buď k Harrachovce Přírodním parkem Lužnice ke Kvěchovu Mlýnu, k Matoušovskému Mlýnu, ke zřícenině hradu Příběnice a k řetězovému mostu u obce Stádlec. Pokud nebude trasa podél Lužnice sjízdná na kole, lze ji obejít po polních cestách a silnicích u Malšic a Dražiček.

Veselské pískovny – nedaleko Veselí nad Lužnicí probíhala v osmdesátých letech dvacátého století těžba písku a od roku 1986 po ní zůstal jen zatopený lom. Od té doby se tu provozují vodní sporty, je možné se tu koupat a užívat si neobyčejnou atmosféru na písečných plážích. Je to jedno z nejkrásnějších přírodních koupališť na jihu Čech a chcete-li si koupání zpestřit jízdou na kole, vyjeďte odtud za slunečného počasí směrem k rybníku Rožmberk po červené turistické značce. Budete možná překvapeni, kolik krás tu na vás čeká.