Někdy se člověk ocitne ve stavu, kdy je neprosto znechucený okolním světem a jediné, co si přeje je zasloužený odpočinek a relax. Jenže mu to okolnosti nedovolí. Nemůže si zajet na vytouženou dovolenou, kde by se opálil a na chvíli zapomenul, nemůže ani do lázní na relax. Prostě mu to životní situace z nějakého důvodu nedovolí.
Jednou možností je, vymanit se z reálného světa pomocí zábavy ve stylu sportování, navštívení kina nebo třeba vyzkoušení s přáteli únikové hry. Další, možná o něco zajímavější je uniknout prostě ze světa, do jiné reality, která nabízí, jak pobyt na vytouženém místě, tak sporty, hry a mnoho dalšího. Řeč je o virtuální realitě.
afričanka s brýlemi
Možná jste o tom již slyšeli, možná ne. Tento typ zábavy si můžete jednoduše koupit v obchodě, ať už internetovém nebo kamenném. Vše, co k tomu potřebujete jsou brýle, upravené speciálně pro VR, ovladač a další příslušenství, které je většinou součástí balíčku.
Vybírat můžete u poměrně velkého množství výrobců, takže se můžete rozhodnout podle toho, co vám nejvíce vyhovuje cenově a vašim osobním požadavkům.
cyber brýle
Samozřejmě, že si budete muset přikoupit taky nějaké hry. Výhodou je, že se dají některé sehnat zcela zdarma nebo si můžete vyzkoušet alespoň demo verze. Stejně tak je tady možnost shlédnutí videí na platformách, jako je YouTube, kde najdete několik videí speciálně upravených pro VR.
Když už máte vše doma hezky přichystané, je čas na to, ponořit se do jiného světa. Ihned po nasazení brýlí, budete překvapeni, jak skutečné se všechno zdá, že je vlastně zaručeno, že na okolí naprosto zapomenete. Jen si to představte, když se pohnete v reálu, pohnete se také ve hře, když si dřepnete nebo lehnete, ve hře se stane totéž. Je to až neuvěřitelné.
Pusťte se do závodění s luxusními auty, bojování v boxerském ringu, létání jako pták, projeďte se na horské dráze, pokuste se o přežití v zombie apokalypse, buďte napadeni žralokem nebo skočte z nejvyššího patra domu, tady je možné úplně všechno.
A co je na tom největší výhodou? Nemusíte si brát dovolenou v práci, nemusíte zdlouhavě cestovat, ani si vylívat zlost na okolí, můžete vyzkoušet věci, které byste nikdy nemohli. Co víc si přát?