Syndrom vyhoření je celosvětový problém moderní doby. Spousta lidí tak zapomíná, že pracovní doba má pouze 8 hodin a bere si práci i na doma na úkor svého osobního života. Přinášíme vám několik jednoduchých triků, díky kterým si práci domů už nosit nebudete!
psaní do tabulek
 
·         Plánování…první krok k úspěchu
Povinnosti se kupí a vy jste pod stále větším stresem? Buď jste se ještě správně nenaučili rozvrhnout svojí práci, nebo nezvládáte dobře odhadnout svojí momentální pracovní kapacitu. Ovšem všechno se dá časem naučit a za chvilku nebudete mít s plánováním pracovních povinností žádný problém.
 
Zkuste sami sebe pozorovat při práci a zjišťovat, jak efektivně a hlavně rychle vám jde práce od ruky. Buďte k sobě férový a přiznejte si, že nejste tak rychlí, jak jste předpokládali nebo že s tímhle úkolem si sami neporadíte. Uvidíte, že tento poznatek vás posune o pořádný kus dopředu.
 
·         Zbavte se špatných vlastností jednou pro vždy
Odkládat práci na volný víkend, když byste ho mohli trávit někde s rodinou? To je přece nesmysl, raději si přes týden odřekněte „kávové pauzy“ a vrhněte se do práce naplno. Ze začátku to bude možná boj a budete se muset hodně přemáhat, ale postupem času si zažijete určitou rutinu, která vám pomůže zvládat práci daleko efektivněji.
 mladá programátorka
·         Vytvořte si svůj vlastní rituál
S příchodem moderní doby jsme se naučili pracovat vlastně neustále. I při odchodu z práce jsme stále na telefonu, a co půl hodiny ho kontrolujeme, zda jsme náhodou nezmeškali nějaký důležitý telefonát. Naučte se odpočívat a za dobrou práci se vždy odměňte. Člověk není od přírody stavěný na nepřetržitý provoz, i tělo potřebuje párkrát za den alespoň na chvilku vypnout.
 
Rozdělte si svůj den na několik časových zón, kdy si už předem naplánujte, co chcete stihnout a která práce nejvíc hoří. Po práci si zajděte na dobrou kávu nebo si sedněte s vaší oblíbenou zmrzlinou někde venku, teprve potom se vydejte domů za rodinou. Každý totiž potřebuje chvilku pro sebe!