Ženy musí každý měsíc trpět menstruaci, což je většinou pravidelná perioda, kdy se uvolňuje vajíčko, které by mělo být oplodněno a pokud není, dostává se formou krve ven z těla, a tomu se právě říká menstruace. Celý cyklus trvá okolo třiceti dní, z nichž právě okolo sedmi trvá právě zmíněná menstruace, kdy vajíčko odejde formou menstruační krve z těla ven. Pokud je ale oplodněno, na což se celé tělo chystá, neodchází a na děložní stěně se zachytí a zahnízdí, pak se z něj v děloze vytvoří plod a nic tedy z těla nedochází, takže není ani menstruace. Některé ženy ale mají menstruaci i během těhotenství, pak ale jde o nějaké slabé krvácení způsobené hormony a tak dále, ale tím se nebudeme zabývat.

hygienické potřeby

Když má žena tedy menstruaci a vajíčko dochází ven, musí se krev, která odtéká, nějak zachytávat, nemůže jen tak téct po kalhotách, i když to některé ženy takto dělají, většinou ty přírodní typy doma nic nenosí a nechají krev volně odtékat. Je to pro tělo dobré, ale pak je vše špinavé a podobně. Pokud jsme ale třeba v práci či ve škole, normální i doma, musíme nosit něco, co nám tu krev zachytne a nikdo to nejlépe nepozná, že menstruaci máme.

menstruační kalhotky

Existují různé hygienické potřeby, které krev zachytávají, jsou to například klasické vložky a tampony, které jsou vatového materiálu, a tak to není nic moc dobrého pro naši kůži a ani náš pohlavní orgán, protože se ve vatě hromadí různé bakterie. Proto se tyto hygienické potřeby musí často měnit a je to doporučeno. Existuje totiž syndrom toxického šoku, který je způsoben právě namnoženými bakteriemi, které naše tělo nezvládne a omdlí, má horečku a podobně, takže na to pozor. Proto jsou hodně oblíbené menstruační kalhotky. Cítíte se tak, jako byste měli jen vaše normální kalhotky, což vlastně máte. Když máte menstruaci, vezmete si menstruační kalhotky. Jak fungují menstruační kalhotky, ptáte se? Krev zachytává absorpční místo na kalhotkách přesně tam, kde to potřebujete. Pak je vyperete a mezitím si dáte jiné. Je to příjemné.